Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje, iż Polski Związek Głuchych uruchomił od dnia 1 kwietnia 2020 r. bezpłatną infolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią COVID-19. Infolinia działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wszystko po to, by osoby głuche, na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy.  Wszystkie potrzebne informacje dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Głuchych pod adresem: https://www.pzg.org.pl/.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje, że Powiat Krakowski uruchomił specjalne linie telefoniczne dla mieszkańców powiatu krakowskiego, którzy potrzebują w zaistniałej sytuacji wsparcia psychologicznego bądź kontaktu z psychoterapeutą. Pomoc dostępna jest dla wszystkich, konsultacje telefoniczne są bezpłatne: link.

ABC seniorGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje, iż Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej uruchomił Centrum Informacji dla Seniorów w postaci platformy pod nazwą ABCsenior.com. W portalu znajdują się kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom, w tym wyjątkowo trudnym okresie. Portal dedykowany jest seniorom, ale też młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym. Na platformie ABCsenior.com znajdziemy m.in. wyszukiwarkę nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapę szpitali zakaźnych.

Czytaj więcej: Centrum Informacji dla Seniorów