1.png

Informacje dla przedsiębiorców

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w darmowych warsztatach dotyczących prowadzenia i rozwijania stron w portalach społecznościowych. Warsztaty skierowane są zarówno do użytkowników niemających dotychczas kontaktu z tą formą komunikacji z klientem, jak i nieco bardziej zaawansowanych osób. Szkolenie realizowane będzie w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Skierowane jest do małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej. Szczegóły wraz z ankietą dotyczącą warsztatów znajdują się na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.

Szanowni Państwo!

W związku z panującą sytuacją i trudnym położeniem wielu firm, Agencja marketingowa NPROFIT wraz z platformą Teardeals oraz partnerem strategicznym Adshock, po raz drugi będzie prowadzić kampanię społeczną dla przedsiębiorców #bądźwidoczny. Zapraszamy Państwa do udziału w naszym webinarium, które odbędzie się 25 lutego 2021 roku – dotyczyć będzie współpracy z agencją SEM. Więcej informacji na stronie kampanii #bądźwidoczny.
Po pierwszej edycji dostrzegamy jak duże grono firm potrzebuje rzetelnej informacji z zakresu procesu pozycjonowania stron internetowych oraz kampanii reklamowych on-line. Posiadane wiadomości nie zawsze wystarczają do prowadzenia skutecznych działań promocyjnych. Obecnie, gdy sytuacja jest trudniejsza, firmy potrzebują rzetelnej wiedzy i wiarygodnych przewodników po świecie cyfrowym, który często jest dla nich szansą na przetrwanie.

Czytaj więcej: #bądźwidoczny – rusza II edycja kampanii NPROFIT!

Małopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenie on-line, które odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 10:00.

Temat szkolenia: "Współpraca się opłaca, czyli jak rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty w większych ilościach bezpośrednio konsumentom".

Przepisy umożliwiające rolnikom przetwarzanie i sprzedaż wytworzonych produktów bezpośrednio konsumentom stanowią podstawę dla rozwoju rynków lokalnych. Jednak długofalowa współpraca rolników i konsumentów przy wsparciu samorządów jest niezbędna dla uruchomienia skutecznych kanałów dystrybucji/sprzedaży bez pośredników. W lutym br. rolnicy zainteresowani działaniem wspólnym będą mogli wystąpić o wsparcie finansowe w ramach PROW dla wykreowania kanału dystrybucji/sprzedaży, aby w ten sposób zwiększyć sprzedaż swoich produktów już w sezonie rolniczym 2021 (do kwoty 280 000 zł). Podczas szkolenia przedstawione zostaną:

   * podstawy prawne sprzedaży bezpośredniej;
   * możliwe formy dystrybucji/sprzedaży żywności bez pośredników,
   * możliwości skorzystania z finansowania programu „Współpraca”.

Szkolenie poprowadzi Pan Rafał Serafin – Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz firmy społecznej Iso-Tech, która projektuje rozwiązania informatyczne i organizacyjne dla inicjatyw Krótkie Łańcuchy Żywności.

Szkolenie skierowane jest do rolników z województwa małopolskiego.

Chętni do udziału proszeni są o rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu 18 441 41 55 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia można przesyłać do dnia 25.01.2021 r.

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło projekt pn. „Program Inwestycyjny w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”. Przygotowanie Programu Inwestycyjnego, wspierającego finansowo i merytorycznie Polskę w zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpiecznej wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wymaga zebrania wielu informacji i ich analizy. W tym celu uruchomiona została strona internetowa: https://www.arcadis.com.pl/jakosc-wody-ankieta, na której znajdują się ankiety skierowane do konsumentów, ekspertów, właścicieli lub administratorów dużych obiektów priorytetowych oraz przedsiębiorstw spożywczych.
Termin na wypełnienie ankiet to 22.01.2021 r.

Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Wójta Gminy Zielonki, iż 31 stycznia 2021 r. mija termin złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w 2020 roku oraz dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2021.
Opłaty należy dokonać na konto urzędu Gminy Zielonki:
02 1910 1048 4400 4026 1131 0019 Santander Bank Polska S.A.
z adnotacją, że jest to opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu i numerami zezwoleń. Potwierdzenie dokonanej wpłaty proszę przesłać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Niedokonanie opłaty w terminie skutkuje wygaśnięciem zezwolenia lub naliczeniem opłaty dodatkowej.
Dodatkowe informacje można uzyskać w pod numerem telefonu 12 285 08 50 wew. 506.

Oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w 2020 roku oraz dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2021 (docx. 10KB)