Plakat Sztuka osob niepelnosprawnychPod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” odbędzie się 18. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Do udziału zapraszamy uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace można składać w oddziałach PFRON do 17 kwietnia 2020 r. W przypadku placówek z terenu Województwa Małopolskiego w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30 -527 Kraków). Organizowany od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Ubiegłoroczna edycja, której towarzyszyło hasło „Podróże moich marzeń”, zgromadziła prawie 2000 prac. Były one oceniane przez znanych i cenionych artystów plastyków, historyków sztuki i etnografów.

Czytaj więcej: Rusza 18. edycja konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Do 28 lutego samorządy powiatowe mogą zgłaszać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioski na dofinansowanie inicjatyw wyrównujących różnice między regionami. Na realizację programu niwelującego komunikacyjne i architektoniczne bariery PFRON przeznaczy w tym roku ponad 100 mln zł. Program wyrównywania różnic między regionami przez PFRON realizowany jest od 16 lat. – Jest to jeden z naszych flagowych programów. Skierowany jest do instytucji, które mogą coś zrobić na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Liczymy na doświadczenie tych, którzy znają potrzeby osób niepełnosprawnych na swoim terenie i wiedzą jak fundusze wykorzystać, aby przyniosły jak najwięcej korzyści – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON.
Od tego roku PFRON poszerza możliwość otrzymania dofinansowania na likwidacje barier w urzędach gminy. Dotychczas o takie pieniądze mogły ubiegać się jedynie starostwa powiatowe, placówki edukacyjne i środowiskowe domy pomocy.

Czytaj więcej: Wyrównywanie różnic w Małopolsce: wnioski do 28 lutego

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
    • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować
    • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki)
    • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat,  Twoje wykształcenie nie może obejmować więcej niż zdaną maturę.

Czytaj więcej: Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób...

Małopolska myśli o powracających - ruszyła rekrutacja do projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie "NOWY START W MAŁOPOLSCE".
Wróciłeś do kraju? Jesteś bez pracy? Szukasz pomysłu na siebie? Zgłoś się do nas!
Napisz mail, sms lub zadzwoń – nasi konsultanci i doradcy czekają na Ciebie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 12 619 85 61, 12 619 85 62, 504 121 480
Projekt skierowany jest do osób powyżej 30 r.ż, które w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy powróciły z zagranicy, mieszkają lub uczą się w Małopolsce i aktualnie nie pracują.

Czytaj więcej: Małopolska myśli o powracających - ruszyła rekrutacja do projektu realizowanego przez Wojewódzki...

I TY zabezpiecz swoje gospodarstwo przed suszą3Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020,  może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku.

Czytaj więcej: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację