3.png

logo przedszkole Zielonki 1W 2021 r. przypada 40. Jubileusz istnienia Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Z tej okazji zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie literackim, w którym uczestnicy opiszą swoją historię związaną z życiem przedszkola w latach 1981 – 2021. Organizator: Samorządowe Przedszkole w Zielonkach, koordynator: Katarzyna Olesińska.

 Cele konkursu:
- promowanie istnienia i działalności przedszkola
- zachęcenie absolwentów przedszkola do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.
 Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do wszystkich : dorosłych absolwentów, absolwentów młodszych wraz z rodzicami, byłych pracowników, dzieci i ich rodziców aktualnie uczęszczających do Samorządowego  Przedszkola w Zielonkach.
2. Uczestnicy konkursu nadsyłają samodzielnie napisane prace inspirowane tematem „Wspomnienia z mojego przedszkola” – forma literacka – dowolna: opowiadanie, wiersz, esej itp. Zgłoszenie utworu do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, samodzielny, który wcześniej nie był publikowany. Każdy uczestnik może zgłosić 1 utwór.
3. Prace konkursowe powinny być opatrzone metryczką oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych autora pracy w celach promocyjnych niniejszego Konkursu(Załącznik 1).
4. Termin składania prac od 04.05.2021 do 31.05.2021. Ogłoszenie wyników: 11.06.2021r.
5. Prace należy dostarczyć na adres: Samorządowe Przedszkole w Zielonkach, ul. Ks. Jana Michalika 2, 32-087 Zielonki, z dopiskiem: Konkurs literacki lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Oceny prac konkursu dokona Jury.
7. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, trafność ujęcia tematu, poprawność językową, wartość literacką, ewentualną oprawę graficzną.
8. W konkursie przyznane zostaną: 1-miejsce, 2-miejsce, 3-miejsce (osoby nagrodzone otrzymają nagrody rzeczowe) oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe  dyplomy oraz upominki.
9. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zatrzymania nadesłanych prac oraz do ich publicznej ekspozycji, w tym publikacji na stronie własnej przedszkola oraz na stronie internetowej Gminy Zielonki.
10. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, stronie internetowej Gminy Zielonki oraz przesłane zostaną drogą mailową do uczestników (laureatów) konkursu.
W przypadku pytań proszę o kontakt - nr telefonu: 12 285 01 20
Koordynator: Katarzyna Olesińska
Serdecznie zapraszamy do udziału!