Aktualności

Wójt Gminy Zielonki zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 2129 z późn. zm.) informuje o wyłożeniu do wglądu od dnia 16 września 2019 r. na okres 60 dni projektów uproszczonych planów urządzenia lasów dla obrębów ewidencyjnych Korzkiew i Owczary, gm. Zielonki.
Zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu, zgodnie z art. 21 ust. 5 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach w terminie 30 dni od daty wyłożenia ww. projektów uproszczonych planów urządzenia lasów.
Uwagi można składać pisemnie w wyznaczonym wyżej terminie do Starostwa Powiatowego w Krakowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa al. Słowackiego 20, 30-037 Kraków lub podczas wyznaczonego terminu konsultacji wyłożonej dokumentacji urządzeniowej z właścicielami lasów wskazanego na dzień 14 października 2019 r. (poniedziałek) w godz. 11:15 – 12:30 w sali Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach ul. Galicyjska 17A, 32-087 Zielonki. Z wersją papierową projektów uproszczonych planów urządzenia lasów można zapoznać się w Urzędzie Gminy Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 116, 32-087 Zielonki w pok. 206 (budynek główny, I piętro).

Projekty Uproszczonych Planów Urządzenia Lasów w plikach poniżej do pobrania

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasów - Obręb ewidencyjny Korzkiew

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasów - Obręb ewidencyjny Owczary

Pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych mogą dokonać dodatkowych zgłoszeń kandydatów do dnia 16.09.2019 r. w Urzędzie Gminy Zielonki w godzinach od 9.00 do 17.00 w pok. 102 (I budynek, parter).

Informacja Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 16 września 2019 r., zmieniająca informację z dnia 13 września 2019 r. - pobierz plik

juromania

 

Juromania czyli święto Orlich Gniazd - już w niedzielę 22 września. Od godziny 12.00 w Zamku Korzkiew, na polanie pod zamkiem oraz w bazie harcerskiej ZHP w Korzkwi już po raz drugi będziemy się bawić i świętować w iście rycerskim stylu. W programie m.in: pokazy walk rycerskich i tańców dworskich, quest z Eleonorą Wodzicką, warsztaty kulinarne oraz recital Sebastiana Szydło. Będzie też losowanie atrakcyjnych nagród oraz możliwość zwiedzania zamku.Szczegóły na plakacie.

plakat daszkiewiczBiblioteka Publiczna w Zielonkach – Filia w Węgrzcach oraz Sołectwo Węgrzce mają zaszczyt zaprosić na uroczysty jubileusz 25-lecia pracy twórczej poetki Zofii Daszkiewicz, który odbędzie się w Domu Kultury w Węgrzcach (sala restauracji „Vangelis. Smak i Styl”) w czwartek 19 września o godz. 17:00. Obchody jubileuszu uświetni występ członków chóru „Fermata”.
Wstęp wolny!

Na podstawie §25 ust. 2 oraz §27 ust. 6, w związku z §24 pkt 1 Statutów Sołectw Sołtys Sołectwa Bosutów-Boleń zwołuje zebranie wiejskie w dniu 23 września 2019 r. (poniedziałek), o godzinie 19:00 w budynku sołeckim przy ul. Krakowskiej 20 w Bosutowie.
Porządek spotkania:

Czytaj więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Bosutów-Boleń 23 września 2019 roku

Na podstawie §25 ust. 2 oraz §27 ust. 6, w związku z §24 pkt 1 Statutu Sołectwa Sołtys Sołectwa Przybysławice zaprasza na Zebranie Wiejskie Sołectwa Przybysławice, które odbędzie się 29 września 2019 roku (niedziela) o godzinie 17:30 w Budynku Wielofunkcyjnym w Przybysławicach, ul. Krakowska 39.
Porządek zebrania:

Czytaj więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Przybysławice 29 września 2019 roku

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach ogłasza nabór na stanowisko technolog basenowy/konserwator. Zgłoszenie należy przesłać w terminie do dnia 25.09.2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Szczegółowych informacji o stanowisku udziela dyrektor szkoły – Bożena Nowak tel. 12 285 08 66.

Ogłoszenie o naborze - pobierz pilk

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach ogłasza nabór na stanowisko technolog basenowy/konserwator. Zgłoszenie należy przesłać w terminie do dnia 25.09.2019 r. na adres      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Szczegółowych informacji o stanowisku udziela dyrektor szkoły – Anna Górka tel. 12 285 88 21.

Ogłoszenie o naborze - pobierz plik

MarchewkowyBieg

22 września odbędzie się piąta edycja Marchewkowego Półmaratonu. Start i meta znajdować się będą na boisku LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach. Bieg główny to 21,6 km, ale można wystartować: w biegu rodzinnym (1km), biegu na dystansie 13,8 km, 6,3 km oraz Nordic Walking.  
Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegu na dystansie: 300m, 600m i 900m w kat wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat.
Prosimy zapoznać się z regulaminem (tam m.in. informacja o odpłatnościach), mapkami dystansów (bieg główny, bieg średni, bieg krótki, nordic walking, bieg rodzinny) oraz programem imprezy..
Zapisy na biegi : https://www.protimer.pl/bio/654/v-marchewkowy-polmaraton/register

owczary chodnik 2019Urząd Gminy Zielonki informuje, że 13 września rozpoczęła się budowa chodnika oraz odwodnienia na ul. Długiej w Owczarach. Roboty prowadzone są na odcinku od istniejącego chodnika do ul. Gajowej -  mapka obok.  W związku z tym droga będzie przewężona, występować będą utrudnienia dla pojazdów i  korzystających z  niej pieszych. Umowny termin, jaki wykonawca ma na realizację zadania, upływa w połowie grudnia. Tempo prac uzależnione będzie od warunków pogodowych.

dron wiadukt1wiaduktBatowice schemat1P MMinister Infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że budowa wiaduktu w Batowicach, która nie mogła się rozpocząć z powodu zbyt małych środków w dyspozycji samorządów, będzie finansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych: link.

Oficjalnie potwierdzone 3.09.2019 r. – jest dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na budowę wiaduktu nad torami, łączącego ul. Powstańców w Krakowie z drogą powiatową 2156K w miejscowości Batowice i Dziekanowice, wraz z przebudową przyległego układu drogowego! Wartość inwestycji, według złożonego wniosku, to 36.652.805,73 zł, dofinansowanie z FDS w wysokości 80 proc. wynosi 29.322.244,58 zł; resztę – 7.330.561,15 zł dołożą ze swoich budżetów samorządy.
W 2017 r. umowę partnerską w sprawie ustalenia realizacji i finansowania budowy wiaduktu podpisały Powiat Krakowski, miasto Kraków i gmina Zielonki. Gmina Zielonki była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie dokumentacji i projektu inwestycji wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Wniosek o dofinansowanie z FDS przygotował i złożył Powiat Krakowski. Udział finansowy w inwestycji zadeklarowały też gminy Michałowice i Kocmyrzów-Luborzyca.
Zadanie na styku miasta Krakowa i gminy Zielonki w ciągu drogi powiatowej obejmuje m.in.: budowę wiaduktu nad torami kolejowymi (o rozpiętości pomiędzy podporami ok. 34 m) łączącego ulice Powstańców i Piasta Kołodzieja w Krakowie z drogą powiatową w Batowicach i Dziekanowicach w gminie Zielonki oraz przyległego układu drogowego: trzech rond i odcinka drogi oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej. To ważny wlot do miasta od północnej strony, pozwalający również na skomunikowanie z powstającą Północną Obwodnicą Krakowa. 
Według wniosku realizacja zadania powinna zostać zakończona w 2021 roku.  Więcej informacji 

Informacje o historii inwestycji i przeprowadzonych przetargach: tutaj

korzkiew fds Mbatowice fds MGmina Zielonki otrzymała dofinansowanie w maksymalnej wysokości 80 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych na dwie inwestycje. Z ponad 314 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczonych w Małopolsce na budowę, przebudowę lub remonty dróg gminnych i powiatowych aż 4 mln 577 tys. zł trafi do gminy Zielonki z przeznaczeniem na przebudowę dwóch gminnych dróg: w Korzkwi i Batowicach - Dziekanowicach. Całkowita wartość tych inwestycji to łącznie ponad 5 mln 721 tys. zł – resztę dołoży gmina Zielonki ze swojego budżetu.

Czytaj więcej: Ponad 4,5 mln zł dla gminy Zielonki z Funduszu Dróg Samorządowych

stypendia110 września miało miejsce spotkanie z uczniami, którym przyznano Stypendium Edukacyjne Wójta Gminy Zielonki w roku szkolnym 2018/2019. Stypendia otrzymało dziewięciu uczniów ze szkół podstawowych z Bibic oraz Zielonek, które w imieniu wójta wręczała sekretarz gminy Zielonki Beata Potoniec w obecności dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Anny Soblik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Anny Górki oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Agnieszki Machuli.

Czytaj więcej: Stypendia Edukacyjne uroczyście wręczone